אישור כיבוי אש לעסקים

 
הנדסת מיגון אש בע"מ מספקת לכם את כל הפתרונות לקבלת אישור כיבוי אש לעסק, כולל: תכנון והתקנת עמדות כיבוי אש, בדיקתן ותחזוקתן השוטפת.
 

מי צריך רישיון עסק?

 
על מנת לקבל רישיון עסק, חייבים לעמוד בתנאים מסוימים, המעוגנים בחקיקה בישראל, ובין היתר גם בדרישות הרשות הארצית לכבאות והצלה. למרות זאת, כמעט מחצית מבתי העסק בישראל פועלים ללא רישיון, ובפריפריה האחוזים אף מגיעים לכ- 70% מהעסקים. מדובר במפעלים, מסעדות, בתי קפה, מועדונים, ברים, מלונות, צימרים, מתחמי ספא, גני אירועים ועוד. כל אלה – מסכנים לא רק את עצמם, אלא גם לקוחות, ספקים ועוברי אורח.
 

המדריך לקבלת אישור כיבוי אש לעסק

 
בעת פתיחת עסק, מפעל או חברה חובה לברר האם יש צורך בקבלת רישיון. במידה וכן – אז תזדקקו גם לאישור כיבוי אש – בהתאם לחוק תכנון ובנייה, חוק רישוי עסקים ותקנות נוספות שמחייבים את שירותי הכבאות לבדוק האם העסק עומד בכל תקני בטיחות אש. הליך זה מתבצע גם בעת פתיחת העסק וגם מדי שנה, כשמגיע הזמן לחדש את הרישיון.

כדי לקבל את אישור כיבוי אש לעסק, יגיע אליכם נציג של הרשות לכבאות והצלה, שיערוך במקום ביקורת בטיחות, כלומר יבדוק שיש לכם את כל האמצעים הנדרשים, שהם קיימים וחשוב לא פחות – גם תקינים, כי רק כך הם יוכלו לשרת אתכם בזמן שתזדקקו להם.

מעבר לכך תתבקשו להכין סקיצה שתכלול את מבנה העסק עם ציון כל הדברים הרלבנטיים שיכולים לעזור לכם בזמן חירום, כגון: פתחים ויציאות, מיקומם של אמצעים לכיבוי אש, מערכות גפ"מ, לוחות חשמל שצריך לנתק וכדומה.

כמו כן תצטרכו להוסיף דוח שמפרט את אופי הפעילות במקום, האוכלוסייה במבנה, שעות הפעילות וכו'. מפעלים נדרשים גם להכין תיק שטח או תיק מפעל ועריכת סקרי סיכונים לאש.

במידה והעסק עומד בכל הדרישות – הוא יקבל אישור, במידה ולא – ייתכן ותקבלו בקשה להשלים את החסרים. תקבלו דוח מפורט עם כל הליקויים, ועד שלא תשלימו את החסרים – לא תוכלו לקבל רישיון.

 
הנדסת מיגון אש בע"מ מבצעת עבורכם בדיקה מקיפה של כל הדברים הנדרשים לפי חוק, בהתאמה אישית לאופיו של העסק הייחודי שלכם. לפרטים: 072-3296497.