התקנת מערכות כיבוי אש

 
חברת ש. הנדסת מיגון אש בע"מ מתמחה בהתקנת מערכות כיבוי אש בעסקים, בהתאם לדרישות החוק. לאורך השנים החברה העניקה שירותיה לאינספור לקוחות שנעזרו בה על מנת לקבל את רישיון העסק הנכסף.
 

האחריות נמצאת בידיים שלכם

 
כמעט כל בעל עסק בישראל חייב ברישיון עסק, ועל מנת לקבל אותו הוא חייב לעמוד בתקנים מסוימים, שנועדו להגן על בטיחותו, בטיחות עובדיו ולמעשה על כל עובר אורח שנקלע למקום. החוק דורש כי בעל העסק יהיה אחראי על התקנת מערכות כיבוי אש, לקבל אישור על ההתקנה ממכון התקנים וגם לקיים בדיקה של תקינות המערכות פעם השנה.
 

התקנת מערכות כיבוי אש - דרישות התקן הישראלי

 
בשנת 2009 נקבע התקן הישראלי שלפיו כל מערכת כיבוי אש חייבת להכיל מגוון אמצעים כדי לספק מענה זמין ומיידי במצב חירום. בהתאם לכך נקבע שיש להתקין מספר אמצעי כיבוי אש ספציפיים, לכ עסק, כגון: מטפים, מתזים, לחצני מצוקה, מנדפים, משאבות מים, גלגלונים ועוד – כל זאת בנוסף לאמצעי לגילוי עשן ואש.
 
 
התקנת מערכות כיבוי אש
 
 

אז מה צריך לעשות?

 
כדי להתקין את המערכות המתאימות, חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע – אנחנו נשלח אליכם יועץ כיבוי אש מוסמך כדי שיבחן את הקטע, ימליץ לכם על סוג האמצעים המתאימים והיכן מומלץ להתקין אותן. לאחר מכן, נאשר את תוכנית הבטיחות מול רשות הכיבוי וההצלה. עם קבלת האישור נתחיל בתהליך של התקנת מערכות גילוי וכיבוי אש. בסיום העבודה יגיע נציג מטעם מכון התקנים הישראלי כדי לאשר את התהליך. זכרו – התקנת מערכת לכיבוי אש ללא אישור התקנה – עלולה לגבות חיי אדם.
 

ההתקנה בוצעה בהצלחה – מה עכשיו?

 
אחריותכם אינה מסתכמת אך ורק בהתקנת מערכות כיבוי אש, אלא גם אופן תחזוקתן. אחת לשנה יש צורך לבצע בדיקת תקינות לכל המערכות, כדי לוודא שהן אכן תקינות ובמידת הצורך – לתקן או להחליף אותן. רק כך תוכלו להיות באמת רגועים ולדעת שבזמן אמת יש מה שיכול להציל את חייכם.
 
חברת ש. הנדסת מיגון אש בע"מ היא הכתובת שלכם לכל עניין הנוגע בתכנון, התקנה ותחזוקה של מערכות כיבוי אש. מעוניינים להתייעץ עם אחד המומחים שלנו? תרגישו חופשי לפנות אלינו בכל עת: 072-3296497.