מהו אישור כיבוי אש ?

 
כל עסק שרוצה לפעול במדינת ישראל חייב לקבל ייעוץ מחברות בטיחות באש. חברות אלו מחזיקות יועצים רבים שאחת מהמטרות הראשיות שלהם היא שהעסק שלכם ימשיך לקבל אישור כיבוי אש בכל שנה ושנה. מה זה בדיוק אישור כיבוי אש? מדוע הוא כל כך חשוב? מדוע נדרשת עזרה מקצועית לקבלתו? זה הזמן לענות על כל השאלות.
 

למה צריך אישור כיבוי אש

 
אישור כיבוי אש הוא למעשה תעודה קטנה שבאופן פיזי אינה כל כך חשובה. מה שבאמת חשוב הוא המהות שמאחוריה כאשר תעודה זו אומרת למעשה כי העסק שלכם כשיר ומוכן לקבל את הלקוחות שלו או את העוברים והשבים, ובמידה ומדובר בקניון או במוסד ציבורי גדול כלשהו, שהוא יכול לספק מענה הולם במקרה ותפרוץ שריפה. כל שריפה ואפילו הגדולות ביותר מתחילות מניצוץ קטן ולאחר מכן היא מתעבה עד לממדים שיכולים לסכן אלפי אנשים. אישור כיבוי אש מוכיח שנציג של רשויות הכיבוי וההצלה עבר בעסק, בחן אותו ברמה פרטנית מאוד והחליט שהוא עומד בנהלים וכשיר למקרה שכזה.
 

כל כמה זמן צריך לקבל את האישור?

 
את אישור כיבוי האש אתם חייבים לקבל כאשר אתם רוצים להתחיל לפעול כעסק. אין ספק שזו לא משימה פשוטה והעלות של הוצאת אישור כזה יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים בגין כל המערכות שיש להתקין, אך חשוב לדעת שיש לחדש את האישור כל שנה ושנה. חידוש האישור גם הוא יעלה כסף אך לא הרבה כמו קבלתו בשל כל המערכות שהיה צריך להתקין. חשוב לזכור שיש עסקים שכיום פועלים ללא אישור כיבוי אש עדכני ומעבר לכך שהם עוברים על החוק, מדובר בסכנה גדולה ללקוחות שמגיעים, כאשר הרבה אולמות אירועים לא מחזיקים באישור עדכני.
 
 
אישור כיבוי אש
 
 

כיצד אפשר להיות מוכנים לבדיקה?

 
כאשר נציג כיבוי האש יגיע אל העסק שלכם ויבחן אותו הוא יבדוק האם יש לו את כל המערכות לפי החוק, האם הן פועלות וכמובן עוד אלמנטים שקשורים למקרה חירום כמו למשל דלתות חירום, צוות כוננות שיהיה במקום לפי הצורך וכולה. יש צורך לעבור את הבדיקה בלי כל רבב כאשר כל פגם קטן יכול לשלול את האישור שלכם עד אשר תתקנו את המצב, ולעתים התיקון יכול לקחת שבועות רבים שבהם העסק סגור. לכן חשוב מאוד לעבור ייעוץ עם חברת ייעוץ בטיחות כאשר היא תייצג אתכם מול הרשויות, תדאג לכל המערכות והכלים שאתם צריכים להתקין כדי להיות מוגנים מפני אש וכן הלאה.
 

מדוע צריך לחדש אותו בכל שנה ושנה?

 
חידוש אישור כיבוי אש היא משימה חשובה מאוד שבפועל מצילה חיים רבים. כל עסק צריך להיות מוגן מפני אפשרות לשריפה כדי שגם הלקוחות שלו יהיו בטוחים ולא רק הוא וציבור העובדים. שריפות יכולות לפרוץ בכל מקום, בבית הפרטי שלכם, בעסק ובמפעל. כדי להיות מוכנים לתרחיש הטרגי הזה כדאי מאוד שאנו ב-ש. הנדסת מיגון אש בע"מ נהיה חלק מתמונה.
 

להיות מוכנים לכל תרחיש

 
כבר שנים רבות אנו דואגים למגוון רחב של לקוחות מכל המגזרים, החל מהמגזר הפרטי ועד המגזר התעשייתי, ומתקינים את מערכות כיבוי וגילוי האש הטובות ביותר שיש. ההתאמה לעסק תמיד מתבצעת בצורה האולטימטיבית וההגנה מושלמת. אנו גם נדאג שתקבלו את אישור כיבוי האש שאתם צריכים לפי כל הנהלים! ככה זה שצוות של מקצוענים דואג לכם לכל פרט ופרט, ולו הקטן ביותר.