מערכות שחרור עשן

 
אם אדם נקלע למקרה של שריפה, ייתכן שהוא נמצא בסכנת חיים אמיתית, והוא אפילו לא מודע אליה בכלל וגם לא מרגיש אותה. ולא – אין הכוונה לסכנה בגלל הלהבות המשתוללות אלא דווקא למה שהאש מביאה איתה - עשן. הסטטיסטיקה העגומה מצביעה על כך שמרבית הנפגעים בעת שריפות, הם אנשים שהיו חשופים יותר מדי זמן לעשן. הם שאפו אותו אל הראות שלהם, עד שהגיעו למצב של קריסה.
 

מדוע העשן מסכן את חיינו?

 
בזמן שמתחוללת לה שריפה, האש צורכת את החמצן שבסביבתנו, ולכן כשאנחנו נושמים ושואפים אוויר, למעשה אין לנו מספיק חמצן לנשום. נשימת אוויר כזה עלולה אפילו לסכן את חיינו באופן מיידי.

לפעמים השריפה אפילו גורמת לפליטה של חומרים רעילים שאנחנו נושמים ואנחנו עלולים לסבול מהרעלה בגללם. כמו כן השריפה מפזרת סביבה חלקיקי חומרים קטנים, שנכנסים אל תוך מערכת הנשימה שלנו, חוסמים אותה ולכן עלולים לגרום לנו לחנק.
 
 
מערכות שחרור עשן
 
 

מערכות שחרור עשן הן קריטיות להצלת חיים!

 
מכאן שברור תפקידן של מערכות שחרור עשן וחשיבותן. בזמן שריפה: הן נועדו כדי לפנות באופן מבוקר את העשן מהמבנה, וכך ליצור מעבר בטוח לאנשים שבורחים מתוך המבנה הבוער. הן חשובות כמובן גם עבור הכבאים, שמגיעים כדי להילחם בלהבות, ולהציל אנשים שאולי נלכדו בניין מסביבה כזו אחרת.

חשוב להתקין בכל מבנה מערכת שחרור עשן פנל שליטה בעשן – כדי שלוחמי האש יוכלו להציל כמה שיותר חיי אדם וגם כדי להימנע מלסכן את עצמם. כמו כן, אם כבר מתקינים מערכת שחרור עשן, עדיף לוודא מול המתכננים שהיא תהיה מחוברת למערכת גיבוי החשמל (לדוגמה - גנרטור).

 

חלק בלתי נפרד ממערך פתרונות

 
מערכות שחרור עשן הן חשובות מאוד בכל מבנה שמאכלס אנשים רבים, אבל חשוב לזכור שהוא לבדו אינו מספיק. הוא חייב להיות חלק ממערך שלם של אמצעים להתמודדות עם מצבים של התפרצות שריפה, לצד שלל מערכות גילוי וכיבוי אש ואביזרים ידניים נלווים.

לחברת ש. הנדסת מיגון אש יש ידע וניסיון נרחב בביצוע פרויקטים של התקנת מערכות שחרור עשן. החברה פועלת בהתאם לדרישות התקן ולדרישות כבאות והצלה, ומתקינה את המערכות כחלק אינטגרלי מפתרון רב מערכתי להגנה מפני אש.
 
אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ בנושא: 072-3296497.